شیشه گیوتینی

5/5 - (239 امتیاز)

شیشه گیوتینی: زیبایی و عملکرد در یک‌جا

شیشه گیوتینی یکی از نوآوری‌های جذاب در صنعت شیشه و معماری است که به عنوان یک جزء مهم در طراحی و ساخت ساختمان‌ها به کار می‌رود. این نوع شیشه با ترکیبی از زیبایی و عملکرد برتر خود، توانسته است در زمینه‌های مختلفی از جمله معماری، طراحی داخلی و ایمنی ساختمان‌ها مورد استفاده قرار گیرد.

سیستم شیشه گیوتینی به علت نوع باز و بسته شدن بدین صورت نامگذاری شده است. در این مکانیزم یک پنجره از سه لت یا دو لت شیشه ای تشکیل شده است. که به صورت افقی کاملا پنجره را پوشش داده و همواره یکی از آنها ثابت و دو لت دیگر متحرک می باشند. در سیستم شیشه ای جمع شونده گیوتینی با حرکت عمودی این لت های شیشه ای پنجره باز یا بسته می شود. با استفاده از این محصول (شیشه های متحرک گیوتینی) که هر پنجره متحرک شامل یک موتور و ریموت مجزا هدایت می شوند، می توان همزمان هم یک جان پناه شیشه ای با ارتفاع استاندارد را در اختیار داشت و هم یه دیوار شیشه ای شفاف و کامل عایق را تجربه کرد. بویژه برای تراس ها و روف گاردن هایی که در آن چشم انداز در اولیت می باشد، با استفاده از شیشه متحرک گیوتینی می توان فضایی منحصر به فرد با ابعاد بزرگ و بی نظیر با حداقل کادربندی و داشتن نماهایی بدون معارض را لذت بخش تر کرد و آن را استفاده حداکثری از نور محیط همراه کرد. در شیشه های گیوتینی میتوانید از شیشه تک لایه (ضخامت 8 میلیمتر) و همچنین به منظور کاهش انتقال حرارت و بهره وری در مصرف انرژی از ساختار شیشه دو جداره (دو لایه شیشه 6 میلیمتر و یک اسپیسر به ضخامت 8 میلیمتر) استفاده نمایید .

انواع سیستم های شیشه ای گیوتینی

تایل ثابت در پایین (مدل پایین جمع شو)

تایل ثابت در بالا (مدل بالا جمع شو

شیشه-گیوتینی (1)

انتخاب مدل باز و بسته شدن شیشه های گویتینی متحرک بستگی به نوع کاربری و معماری محیط شما دارد. مثلا در محیط های بالکنی یا تراس ها که نیاز به جان پناه وجود دارد مدل پایین جمع شو گیوتینی و در فضاهایی که امکان رفت و آمد در الویت است از مدل بالا جمع شو گیوتینی می توان استفاده نمود. آنچه که در هر مورد هر دو مدل مشترک است این است که شیشه های گیوتینی جمع شونده یکی از محبوب ترین سلوشن های برای معماران و همچنین جذابترین راه حل ها برای کاربران فضاهای رستورانی وoutdoor  با هدف بهره وری بیشتر از این گونه محیط ها می باشد.

جدول مشخصات شیشه های گیوتینی

سیستم شیشه ای گیوتینی برای محیط های مختلف با حداکثر ابعاد 4 متر عرض و 3 متر ارتفاع به صورت ظریف و منحصر به فرد قابل اجرا می باشند. در جدول زیر مجموعه مشخصات شیشه های گیوتینی ارائه شده توسط مجموعه اسکای روف را مشاهده می کنید که با هدف راهنمایی به کاربران عزیز جهت آشنایی بیشتر و انتخاب بهتر تهیه شده است.

شیشه متحرک گیوتینی - اسکای روف
شیشه گیوتینی
حداکثر مساحت ( یک سیستم ) 11 متر مربع (حدودا)
حداکثر عرض ( یک سیستم ) 3.50 متر
حداکثر ارتفاع (یک سیستم) 3.00 متر
ساختار شیشه تک جداره 8 میلی متر سکوریت
وزن سازه هر متر مربع 35 کیلوگرم

مزایای شیشه های گیوتینی متحرک

 • بهترین آلترناتیو جهت پوشاندن محیط پیرامون سقف های متحرک از نظر زیبایی و عملکرد
 • بهره وری بیشتر از فضای ساختمان بویژه بالکن ها وتراس ها وتبدیل این گونه فضاها به محیط های چهار فصل
 • امکان استفاده از شیشه های دو جداره در شیشه های گیوتینی و در نتیجه حفاظت از ساختمان در برابر عوامل محیطی و جوی
 • عایق حرارتی و صوتی
 • جلوگیری و محافظت از نفوذ هوای آلوده و حشرات مزاحم.
 • تلفیق ظرافت و زیبایی در نمای ساختمان
 • شستوشو بسیار آسان و راحت دو طرف شیشه
 • ایجاد میدان دید وسیع و بدون معارض برای محیط روف گاردن، بالکن یا تراس
 • امکان استفاده بعنوان سازه و یا پارتیشن به حالت متحرک
 • سهولت استفاده و جابجایی لت های شیشه ای با استفاده از ریموت کنترل
 • قابلیت نصب روی فریم های معمول ساختمانی و عدم نیاز به زیرسازی خاص و مجزا

مشتریان خاص و متقاضیان این شیشه های متحرک گیوتینی رستورانداران، هتلداران ، و سازندگان پروژه ها مسکونی تجاری ویلایی، روف گاردن ها و تراس ها هستند، که بخش اعظم طرفداران شیشه های گیوتینی را تشکیل می دهند.

طراحی و ظاهر زیبا

شیشه گیوتینی با طراحی منحصر به فرد و ظاهری زیبا، توانسته است تنوع زیادی را در طراحی و دکوراسیون داخلی فراهم کند. این نوع شیشه به عنوان یک عنصر دکوراتیو نیز عمل می‌کند و می‌تواند به زیبایی فضاهای داخلی ساختمان افزوده و آن‌ها را تغییر دهد.

عملکرد برتر در حفاظت از ایمنی

یکی از ویژگی‌های برجسته شیشه گیوتینی، قابلیت عملکرد برتر در زمینه ایمنی است. این نوع شیشه از چندین لایه شیشه‌ای تشکیل شده است که به وسیله لایه‌های بینی تقویت می‌شوند. این ویژگی باعث می‌شود تا در صورت شکستن، شیشه به قطعات کوچک نشکند و خطرات احتمالی از آسیب به افراد را به حداقل برساند.

عایق حرارتی و صوتی

شیشه گیوتینی دارای ویژگی عایق حرارتی و صوتی است. این ویژگی باعث می‌شود تا در فصول سرد سال، حرارت به راحتی از طریق شیشه به داخل ساختمان نفوذ نکند و در فصول گرم نیز از ورود حرارت اضافی جلوگیری کند. همچنین، این نوع شیشه می‌تواند صداهای مزاحم از خارج ساختمان را نیز کاهش دهد.

مقاومت در برابر عوامل جوی

شیشه گیوتینی به دلیل ترکیبات و مواد با کیفیتی که از آن استفاده می‌شود، دارای مقاومت بالا در برابر عوامل جوی مختلف مانند باران، برف، باد و تغییرات دمایی است. این ویژگی باعث می‌شود تا عمر مفید شیشه گیوتینی بسیار طولانی باشد و نیاز به تعویض و تغییرات مکرر را کاهش دهد.

اجزای سیستم های شیشه گیوتینی

پروفیل های سازه

مهمترین قسمت در سیستم های شیشه گیوتینی جمع شونده پروفیل های آلومینومی این سیستم می باشد. تعداد زیادی از پروفیل های آلومینومی بر اساس طراحی مینیمال و با درنظر گرفتن ملاحضات مربوط به مقاومت در برابر نیروی باد مدلسازی و تولید شده و پس انجام تست های متعدد و در نهایت مورد تایید قرارگرفته اند. لازم به ذکر است ملاحظات مربوط به زیبایی و چشم نوازی شیشه گیوتینی متحرک در مجموعه پروفیل ها دیده شده و همین امر محصول شیشه گیوتینی مجموعه اسکای روف را به یکی از محصولات شیشه ای متحرک پر طرفدار در میان معماران و سازندگان تبدیل کرده است.

شیشه-گیوتینی (4)

شیشه

متریال در سیستم شیشه گویتینی همان گونه که از اسمش پیداست نقش اول را بازی می کند. پروفیل های آلومینومی سیستم شیشه گیوتینی در مجموعه اسکای روف به گونه ای طراحی شده اند که هم امکان استفاده از شیشه تک جداره 8 میلیمتر سکوریت میسر است و هم امکان استفاده از شیشه دوجداره فراهم می باشد. بسته به نوع کاربری، ابعاد و میزان عدم انتقال حرارت مورد انتظار انتخاب شما می تواند شیشه تک جداره و یا شیشه دو جداره و یا حتی لمینیت تا مجموع ضخامت 20 میلیمتر باشد.

شیشه-گیوتینی (2)

مکانیزم حرکتی

ساختار حرکتی شیشه گیوتینی جمع شونده مجموعه ای نسبتا ساده اما دقیق است که با در نظر گرفتن ملاحظات مکانیکی و معماری طراحی و ساخته شده است. استفاده از چرخ زنجیر به جای تسمه در این شیشه گیوتینی متحرک باعث مقاوم تر شدن سیستم لیفتینگ و ایجاد ظرفیت کششی جهت بالا بردن لت های سنگین شیشه تا ابعاد 3.5 متر در 1 متر ارتفاع برای هر جام می باشد. یکی دیگر از عوامل مهم در کارکرد شیشه گیویتنی حرکت شیشه ها با کمترین صدای ممکن می باشد. مکانیزم حرکت شیشه گیوتینی متحرک اسکای روف به گونه ای طراحی شده که لت های شیشه با کمترین صدای ممکن باز و بسته شوند تا بتوان این محصول زیبا را برای پروژه های مسکونی نیز براحتی استفاده نمود.

شیشه-گیوتینی (5)

نیروی محرکه

تامین نیروی محرکه در سیستم شیشه گیوتینی همانند سقف محترک یا سقف جمع شونده بر عهده موتور تویبلار می باشد. قدرت گشتاور بالا در عین کم حجم بودن ، امکان تنظیم و رگلاژ دستی ، امکان اتصال به سیستم هوشمند ساختمان (BMS) ، امکان کوپل شدن با موتور دیگر، مجهز بودن به سنسور حرارتی و خاموش شدن خودکار از جمله مزایای برخی ازاین موتورهای تیوبلار است.

پیشنهاد ما در مجموعه اسکای روف در درجه اول موتورهای تیبولار SOMFY محصول کشور فرانسه ودرجه دوم موتورهای تیوبلار MOSEL محصول کشور ترکیه است. از نظر کیفیت ، ضمانت عملکرد و گارانتی بی تردید سامفی فرانسه بی رقیب است. اما با توجه به اختلاف قیمت آن با موتورهای برند موسل و همچنین کارایی و عملکرد خوب این برند ترک، ما این امکان را نیز برای مشتری در نظر گرفته ایم که امکان انتخاب هر دو برند را داشته باشند.

موتور-سامفی-فرانسه

پرسش های متداول درباره شیشه گیوتینی

آیا شیشه گیوتینی قابل تعویض است؟

بله، در صورت لزوم می‌توان شیشه گیوتینی را تعویض کرد. همچنین قابلیت جا به جایی و نصب در مکان های دیگر را دارد.

بله، به دلیل خاص بود این نوع شیشه ها و موتورایز بودن آن ها، کار نصب و پشتیبانی توسط تیم متخصص اسکای روف صورت می پذیرد.

بله، برخی از مدل‌های شیشه گیوتینی دارای قابلیت تنظیم درجه تاریکی هستند. همچنین می توان از شیشه های اسمارت استفاده کرد.

بله، به دلیل ویژگی‌های خاصی که دارد، قیمت شیشه گیوتینی معمولاً از شیشه‌های معمولی بیشتر است.

خیر، شیشه گیوتینی با مقاومت در برابر تغییرات دمایی طراحی شده است و به سختی تحت تأثیر این تغییرات قرار می‌گیرد.

اشتراک گذاری:

Email
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
>
×
درود!
در واتس اپ با ما در ارتباط باشید
×