سقف اتوماتیک

5/5 - (256 امتیاز)

سقف اتوماتیک چیست؟

سقف اتوماتیک یک سقف مکانیزه متشکل از سازه فلزی و سیستم نیروی محرکه و پوششی از جنس پارچه، فلز، و یا شیشه می باشد که فضای باز را بصورت آب بند و هوابند پوشش می دهند. عملکرد سقف اتوماتیک به صورت موتورایز بوده و از باز و بسته شدن به صورت دستی بی نیاز می باشد.

سقف متحرک هاوس کافه | اسکای روف

سقف متحرک مسکونی

یک پوشش پاسیو می تواند به طور خاص طراحی شود تا هم از قابلیت های عملی و هم از کانسپت های تزئینی شیک استفاده کند. اساساً ، سقف متحرک پاسیوی محصول اسکای روف یک سازه فضای بیرونی ضد آب است که به یک خانه متصل است، به یک عرشه یا یک قاب سایه بان مستقل متصل است ، سازه آن بسته به مدل و اندازه ، در برابر باد بیش از 175 مایل در ساعت مقاومت می کند.

مزیت سقف اتوماتیک برقی مسکونی

بیشتر سقف های متحرک همچنین قادر به مقاومت در برابر باران های شدید ، حتی تگرگ هستند، به این معنی که اگر طوفانی رخ دهد و در فضای پاسیو یا تراس شما بپیچد، می توانید به سقف متحرک خود اعتماد کنید. از آنجا که ما به اهمیت محصولات متنوع و بادوام پی برده ایم، طیف گسترده ای از سبک ها را برای انتخاب رنگ سازه و پارچه و نوع لایتینگ ارائه می دهیم. سقف متحرک پاسیو و سقف متحرک تراس مسکونی شما می تواند عملکردهای مختلفی را انجام دهد که علاوه بر محافظت از منطقه در برابر عوامل سخت آب و هوایی ، فضای کلی شما را نیز زیبا می کند

تفاوت بین سقف اتوماتیک برقی مدرن و پرگولا

سقف متحرک معمولی یا سنتی یا پرگولا معمولاً از چوب ساخته می شود و هیچ نوع پوششی برای محافظت در برابر آفتاب ، باران یا برف ندارد. ازین رو دوام این سقف ها در مقایسه با سقف متحرک مدرن قابل مقایسه نیست. سقف متحرک یا آنچه در اصطلاح تحت عنوان پوشش متحرک نامبرده می شود، ساختاری است که از آلومینیوم ساخته شده و دارای پوشش متحرک جمع شونده و در پیرامون خود دارای پنجره جمع شونده است که از عناصر طبیعت از جمله آفتاب، باران یا برف محافظت می کند

سقف متحرک روف گاردن اداری | اسکای روف

سقف متحرک رستوران

سقف های متحرک با تکیه بر تکنولوژی روز، امروزه در غالب رستوران ها و هتل های کشور هایی نظیر آلمان، فرانسه، ترکیه و.. مورد استفاده قرار میگیرند. این سقف ها موتورایز بوده و براحتی بوسیله ریموت باز و بسته می شود. همچنین آب حاصل از باران و برف در آبراه های تعبیه شده حرکت کرده و به ناودان های مورد نظر می پیوندد

سقف متحرک به شکلی طراحی شده اندکه در شرایط آب و هوایی مختلف مانند باران، برف، باد و یا تابش آفتاب مقاوم باشند.

هم چنین امکان تعبیه چراغ در زیرسقف متحرک به منظور روشنایی محیط در شب در این سیستم ها وجود دارد.

دوام و طول عمر بالا از دیگر ویژگی های بارز در مورد سقف متحرک است.

سقف متحرک استخر

استخر به عنوان یک فضای باز با کاربری تنها در چند ماه از سال و هزینه های نگهداری بالا یکی از محیط های ساختمانی است که می تواند با استفاده از سقف متحرک کاربری بسیار بهینه و چهار فصل پیدا کند.

یکی از دغدغه های مهم در مورد استخر های خانگی و روباز ریزش برگ و آشغال و همچنین هزینه های سنگین تاسیساتی جهت حفظ دمای آب در بازه دمای آسایش می باشد. استفاده از سقف متحرک و شیشه های جمع شونده در پیرامون آن بر روی استخر ها بهترین راهکار برای حل این مشکلات است.یکی از دغدغه های مهم در مورد استخر های خانگی و روباز ریزش برگ و آشغال و همچنین هزینه های سنگین تاسیساتی جهت حفظ دمای آب در بازه دمای آسایش می باشد. استفاده از سقف متحرک و شیشه های جمع شونده در پیرامون آن بر روی استخر ها بهترین راهکار برای حل این مشکلات است.

اجزای اصلی تشکیل دهنده ی سیستم سقف متحرک

سازه تمام آلومینیوم سقف متحرک

پوسته سقف متحرک تا شونده

موتور سقف متحرک

یراق آلات حرکتی مانند (ریل) در سقف متحرک

سقف متحرک هاوس کافه | اسکای روف

کاربرد سقف متحرک

سقف متحرک اتوماتیک یک سازه ی آلومینیومی می باشد که در فضاهای بسیاری مثل رستوران و کافی شاپ ها، روف گاردن، استخر، پاسیو و… بهترین گزینه برای کاربران است.

گاهی اوقات سقف های متحرک جهت ایجاد فضاهای جدید در منازل مسکونی به منظور ایجاد مکانی دنج و رفع خستگی و دورهمی های صمیمی و گرم در خدمت اهالی خانواده قرار می گیرد. سقف متحرک اتوماتیک این امکان را به صاحبان کسب و کار می دهد تا فضای بیشتری جهت ارائه خدمات به مشتریان خود داشته باشند. سقف متحرک همچنین می توان در ادارات برای ایجاد فضای جهت برگزاری جلسات خاص و پذیرایی از افراد و مهمان های ویژه استفاده نمود.

در برخی موارد جهت پوشش استخر و جهت مهیا نمودن استخر برای استفاده ۴ فصل از آن ایجاد می گردد. پارچه های با کیفیت و طرح های متفاوت می تواند باعث روشن تر و متفاوت جلوه دادن محیط داخلی سقف گردد. دور تا دور سقف متحرک به وسیله شیشه های متحرک می تواند پوشیده شود. سیستم تخلیه آب یکپارچه سقف متحرک پارچه ای هرگونه بارش جوی را از سیستم خارج می کند ضمن اینکه خود پارچه نیز ضد آب می باشد.

سقف های متحرک از جدیدترین و بروزترین نوع پوشش‌های متحرک می باشد، این نوع سقف ها دارای سازه آلومینیومی و بوسیله پارچه هایی از جنس PVC پوشانیده شده اند.

تفاوت سقف متحرک با سایبان جمع شونده

تمایز سازه سقف متحرک با سایبان برقی در اندازه و ابعاد آن می باشد. به عنوان مثال ماکزیمم عرض سایبان برقی ۶ متر و ماکزیمم طول مورد پوشش سایبان ۳ متر می باشد. اما در مورد سقف متحرک برای هر سیستم از آن فضای مورد پوشش میتواند حدود 100 متر مربع یعنی بیش از 5 برابر ظرفیت یک سایبان باشد. به این ترتیب بهترین راهکار جهت پوشاندن فضای بزرگی که در اختیار می باشد مجهز کردن فضا به سیستم سقف متحرک است.

سقف های متحرک اسکای روف از جدیدترین و بروزترین نوع پوشش‌های سقف متحرک می باشد، این نوع سقف ها دارای سازه آلومینیومی بوده و بوسیله پارچه هایی از جنس PVC پوشانیده شده اند.

در سقف متحرک آلومینیومی به جای استفاده از پارچه به عنوان پوشش سقف، از لوور آلومینیومی استفاده می‌شود که نسبت به سقف متحرک پارچه ای عایق بهتری است و تحمل بار برف بیشتری را دارد. مدر مقایسه با سقف متحرک پارچه ای، سقف های متحرک آلومینیومی دارای فضای پوششی کمتر و قیمت بالاتر می باشد.

تمامی سقف های متحرک آلومینیومی و سازه های آلومینیومی در سقف متحرک پارچه ای دارای پوشش رنگ الکترواستاتیک می باشد. اجرای سقف متحرک با استراکچر فلزی و پوشش ورق پلی کربنات یا نورگیر حبابی انجام می شود. در مورد پوشش نورگیر حبابی نیاز به جابجائی سقف متحرک به صورت یکجا می باشد.

سقف متحرک اتوماتیک یا برقی دارای انواع مختلفی می باشد که شامل

سقف متحرک پارچه ای

سقف متحرک آلومینیومی

سقف متحرک شیشه ای

سقف متحرک پلی کربنات و سایبان های برقی می باشد.

سقف متحرک از اجزایی نظیر یک سازه، از پوشش اصلی سقف و یک موتور تشکیل شده است.

سقف متحرک پارچه ای

کاربری : سقف متحرک رستوران، سقف متحرک هتل، سقف متحرک حیاط و روف گاردن تجاری، سقف متحرک تراس ها، سقف متحرک حیاط خلوت مسکونی، فضای سرباز خارجی می باشد.

پوشش سقف: غشاء پارچه ای، مقاوم در برابر رطوبت و حرارت، دارای ۵ سال گارانتی، ۱۵ سال عمر مفید

سازه: آلومینیومی، سبک تر بودن سازه نسبت به آهن، پوشش آنادایز و یا رنگ به شیوه الکتروستاتیکی، مقاومت رنگ سازه در مقابل خوردگی و ضربه پذیری در سقف متحرک می باشد.

موتور سقف متحرک: موتور، محافظت شده در یک باکس آب بند و هوابند می باشد.

سقف متحرک استخر - رودهن | اسکای روف

سقف متحرک آلومینیومی

کاربری : سقف متحرک آفیس های اداری، سقف متحرک رستوران، سقف متحرک هتل، سقف متحرک حیاط تجاری، سقف متحرک تراس ها، سقف متحرک حیاط خلوت مسکونی، فضای سرباز خارجی می باشد.

پوشش سقف: لوور های آلومینیومی، مقاوم در برابر رطوبت و حرارت باد ، باران ، تگرگ، برف ، دارای ۵ سال گارانتی، ۱۵ سال عمر مفید

سازه: آلومینیومی،سبکتر نسبت به آهن، پوشش آنادایز ویا رنگ سازه به شیوه الکتروستاتیکی، مقاومت رنگ سازه در مقابل ریختن و ضربه پذیری

موتور سقف متحرک: موتور، محافظت شده در یک باکس آب بند و هوابند می باشد.

سقف متحرک آلومینیومی | شیشه گیوتینی | برج سیمرغ اندرزگو | اسکای روف

سقف متحرک شیشه ای

کاربری : سقف متحرک رستوران، سقف متحرک هتل، سقف متحرک حیاط تجاری، سقف متحرک تراس ها، سقف متحرک حیاط خلوت مسکونی، فضای سرباز خارجی می باشد.

پوشش سقف: شیشه یا پلی کربنات ، مقاوم در برابر رطوبت و حرارت، دارای 2 سال گارانتی، ۱۵ سال عمر مفید

سازه: آهنی، آنادایز شده و رنگ سازه به شیوه الکتروستاتیکی، مقاومت رنگ سازه در مقابل خوردگی و ضربه پذیری

موتور سقف متحرک: موتور، محافظت شده در یک باکس آب بند و هوابند می باشد.

اشتراک گذاری:

Email
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Telegram
>
×
درود!
در واتس اپ با ما در ارتباط باشید
×